Essentra Components TCBN-T2-M3-6-19
Part No.:
TCBN-T2-M3-6-19
Datasheet:
TCBN-T2-M3-6-19.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 19MM
Comments
TCBN-T2-M3-6-19 Specifications
Series:
TCBN
Between Board Height:
0.748" (19.00mm)
Length - Overall:
1.122" (28.50mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"