Essentra Components TCBN-T2-M4-8-25
Part No.:
TCBN-T2-M4-8-25
Datasheet:
TCBN-T2-M4-8-25.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 25MM
Comments
TCBN-T2-M4-8-25 Specifications
Series:
Richco, TCBN
Between Board Height:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.358" (34.50mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Diameter:
0.189" (4.80mm)