Bivar Inc. TO-102-040
Part No.:
TO-102-040
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-102-040.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.040"
Shipping
Inventory:0
Comments
TO-102-040 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.505" (12.83mm)
Width:
0.160" (4.06mm)
Height:
0.040" (1.02mm)