Bivar Inc. TO-116-060
Part No.:
TO-116-060
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-116-060.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Shipping
Inventory:0
Comments
TO-116-060 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.666" (16.92mm)
Width:
0.300" (7.62mm)
Height:
0.060" (1.52mm)