Bivar Inc. TO-117-060
Part No.:
TO-117-060
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-117-060.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Shipping
Inventory:999
Comments
TO-117-060 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.666" (16.92mm)
Width:
0.281" (7.14mm)
Height:
0.060" (1.52mm)