Bivar Inc. TO-203-050
Part No.:
TO-203-050
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-203-050.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.050"
Shipping
Inventory:0
Comments
TO-203-050 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose - Axial, Radial
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.290" (7.37mm)
Width:
0.095" (2.41mm)
Height:
0.050" (1.28mm)