Bivar Inc. TO-207-100
Part No.:
TO-207-100
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-207-100.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.100"
Shipping
Inventory:1,000
Comments
TO-207-100 Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose - Axial, Radial
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.590" (14.99mm)
Width:
0.195" (4.95mm)
Height:
0.100" (2.54mm)