Century Spring Corp TO-5003RSCS
Part No.:
TO-5003RSCS
Datasheet:
TO-5003RSCS.pdf
Description:
TOR, O=.111, W=.015
Shipping
Inventory:230
Comments
TO-5003RSCS Specifications
Material:
Stainless Steel
Wire Diameter:
0.015" (0.38mm)
Diameter - Outside:
0.110" (2.79mm)
Mandrel Diameter:
0.070" (1.78mm)
Leg Length:
0.500" (12.70mm)