Century Spring Corp TO-5004LCS
Part No.:
TO-5004LCS
Datasheet:
TO-5004LCS.pdf
Description:
TOR, O=.124, .W=.014
Shipping
Inventory:3,073
Comments
TO-5004LCS Specifications
Material:
Music Wire
Wire Diameter:
0.014" (0.36mm)
Diameter - Outside:
0.120" (3.05mm)
Mandrel Diameter:
0.080" (2.03mm)
Leg Length:
0.500" (12.70mm)