Century Spring Corp TO-5005RSCS
Part No.:
TO-5005RSCS
Datasheet:
TO-5005RSCS.pdf
Description:
TOR, O=.124, W=.014
Shipping
Inventory:622
Comments
TO-5005RSCS Specifications
Material:
Stainless Steel
Wire Diameter:
0.014" (0.36mm)
Diameter - Outside:
0.120" (3.05mm)
Mandrel Diameter:
0.080" (2.03mm)
Leg Length:
0.500" (12.70mm)