Century Spring Corp TO-5006RSCS
Part No.:
TO-5006RSCS
Datasheet:
TO-5006RSCS.pdf
Description:
TOR, O=.125, W=.015
Shipping
Inventory:1,024
Comments
TO-5006RSCS Specifications
Material:
Stainless Steel
Wire Diameter:
0.015" (0.38mm)
Diameter - Outside:
0.130" (3.30mm)
Mandrel Diameter:
0.080" (2.03mm)
Leg Length:
0.500" (12.70mm)