Century Spring Corp TO-5009RSCS
Part No.:
TO-5009RSCS
Datasheet:
TO-5009RSCS.pdf
Description:
TOR O=.160, W=.017
Shipping
Inventory:89
Comments
TO-5009RSCS Specifications
Material:
Stainless Steel
Wire Diameter:
0.017" (0.43mm)
Diameter - Outside:
0.160" (4.06mm)
Mandrel Diameter:
0.100" (2.54mm)
Leg Length:
0.500" (12.70mm)