Century Spring Corp TO-5160RCS
Part No.:
TO-5160RCS
Datasheet:
TO-5160RCS.pdf
Shipping
Inventory:873
Comments
TO-5160RCS Specifications
Material:
Music Wire
Wire Diameter:
0.063" (1.60mm)
Diameter - Outside:
0.600" (15.24mm)
Mandrel Diameter:
0.380" (9.65mm)
Leg Length:
2.000" (50.80mm)