Bivar Inc. TO-65-120H
Part No.:
TO-65-120H
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-65-120H.pdf
Description:
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.120"
Shipping
Inventory:0
Comments
TO-65-120H Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Type:
Spacer
Shape:
Tubular
Usage:
General Purpose - Axial, Radial
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.120" (3.05mm)
Width:
Height:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.140" (3.56mm)
Diameter - Inside:
0.075" (1.90mm)