Bivar Inc. TO-68-050H
Part No.:
TO-68-050H
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-68-050H.pdf
Description:
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050"
Shipping
Inventory:0
Comments
TO-68-050H Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Type:
Spacer
Shape:
Tubular
Usage:
General Purpose - Axial, Radial
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.050" (1.27mm)
Width:
Height:
0.050" (1.28mm)
Diameter - Outside:
0.110" (2.79mm)
Diameter - Inside:
0.045" (1.14mm)