Texas Instruments UCC5390SCD
Part No.:
UCC5390SCD
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
UCC5390SCD.pdf
Description:
DGTL ISO 3KV 1CH GATE DVR 8SOIC
Shipping
Inventory:4
Comments
UCC5390SCD Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Isolation:
3000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
100kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
100ns, 100ns
Pulse Width Distortion (Max):
20ns
Rise / Fall Time (Typ):
10ns, 10ns
Current - Output High, Low:
10A, 10A
Voltage - Output Supply:
13.2V ~ 33V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C