Essentra Components XT1250250A
Part No.:
XT1250250A
Datasheet:
XT1250250A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.321" NYLON BLK
Comments
XT1250250A Specifications
Rivet Length:
0.321" (8.16mm)
Head Diameter:
0.344" (8.74mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm) 1/16"
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.062" ~ 0.252" (1.57mm ~ 6.40mm)