Essentra Components XT1250375A
Part No.:
XT1250375A
Datasheet:
XT1250375A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.458" NYLON BLK
Comments
XT1250375A Specifications
Rivet Length:
0.458" (11.63mm)
Head Diameter:
0.344" (8.74mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm) 1/16"
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.062" ~ 0.374" (1.57mm ~ 9.50mm)