Essentra Components XT2500625A
Part No.:
XT2500625A
Datasheet:
XT2500625A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.755" NYLON BLK
Shipping
Inventory:1,725
Comments
XT2500625A Specifications
Rivet Length:
0.755" (19.18mm)
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 0.626" (1.57mm ~ 15.90mm)