Essentra Components XT2500875A
Part No.:
XT2500875A
Datasheet:
XT2500875A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.000" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2500875A Specifications
Rivet Length:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 0.874" (1.57mm ~ 22.20mm)