Essentra Components XT2501000A
Part No.:
XT2501000A
Datasheet:
XT2501000A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.120" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2501000A Specifications
Rivet Length:
1.120" (28.45mm)
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 1.000" (1.57mm ~ 25.40mm) 1/16" ~ 1"