Essentra Components XT2501250A
Part No.:
XT2501250A
Datasheet:
XT2501250A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.380" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2501250A Specifications
Rivet Length:
1.380" (35.05mm)
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 1.252" (1.57mm ~ 31.80mm)