Essentra Components XT2501500A
Part No.:
XT2501500A
Datasheet:
XT2501500A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.630" NYLON BLK
Shipping
Inventory:1,862
Comments
XT2501500A Specifications
Rivet Length:
1.630" (41.40mm)
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 1.500" (1.57mm ~ 38.10mm) 1/16" ~ 1 1/2"