Essentra Components XT2501750A
Part No.:
XT2501750A
Datasheet:
XT2501750A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.880" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2501750A Specifications
Rivet Length:
1.880" (47.75mm)
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 1.752" (1.57mm ~ 44.50mm)