Essentra Components XT2502000A
Part No.:
XT2502000A
Datasheet:
XT2502000A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 2.130" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2502000A Specifications
Rivet Length:
2.130" (54.10mm)
Head Diameter:
0.701" (17.81mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.062" ~ 2.000" (1.57mm ~ 50.80mm) 1/16" ~ 2"