Essentra Components XT2810500A
Part No.:
XT2810500A
Datasheet:
XT2810500A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.642" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2810500A Specifications
Rivet Length:
0.642" (16.30mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.500" (1.57mm ~ 12.70mm) 1/16" ~ 1/2"