Essentra Components XT2810625A
Part No.:
XT2810625A
Datasheet:
XT2810625A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.767" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2810625A Specifications
Rivet Length:
0.767" (19.48mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.626" (1.57mm ~ 15.90mm)