Essentra Components XT2810750A
Part No.:
XT2810750A
Datasheet:
XT2810750A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.894" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2810750A Specifications
Rivet Length:
0.894" (22.71mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.752" (1.57mm ~ 19.10mm)