Essentra Components XT2810875A
Part No.:
XT2810875A
Datasheet:
XT2810875A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.020" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2810875A Specifications
Rivet Length:
1.020" (25.91mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.874" (1.57mm ~ 22.20mm)