Essentra Components XT2811250A
Part No.:
XT2811250A
Datasheet:
XT2811250A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.400" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2811250A Specifications
Rivet Length:
1.400" (35.56mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.252" (1.57mm ~ 31.80mm)