Essentra Components XT2811500A
Part No.:
XT2811500A
Datasheet:
XT2811500A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.650" NYLON BLK
Shipping
Inventory:4
Comments
XT2811500A Specifications
Rivet Length:
1.650" (41.91mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.500" (1.57mm ~ 38.10mm) 1/16" ~ 1 1/2"