Essentra Components XT2811750A
Part No.:
XT2811750A
Datasheet:
XT2811750A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.900" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT2811750A Specifications
Rivet Length:
1.900" (48.26mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.752" (1.57mm ~ 44.50mm)