Essentra Components XT2812000A
Part No.:
XT2812000A
Datasheet:
XT2812000A.pdf
Description:
BLACK NYLON 6/6 FIR TREE RIVETS,
Shipping
Inventory:2,610
Comments
XT2812000A Specifications
Product Status:
Active
Rivet Length:
2.150" (54.61mm)
Head Diameter:
0.787" (19.99mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.062" x 2.000" (1.58mm x 50.80mm)