Essentra Components XT3120625A
Part No.:
XT3120625A
Datasheet:
XT3120625A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.783" NYLON BLK
Shipping
Inventory:1,303
Comments
XT3120625A Specifications
Rivet Length:
0.783" (19.89mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Grip Range:
0.062" ~ 0.626" (1.57mm ~ 15.90mm)