Essentra Components XT3120875A
Part No.:
XT3120875A
Datasheet:
XT3120875A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.040" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT3120875A Specifications
Rivet Length:
1.040" (26.42mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Grip Range:
0.062" ~ 0.874" (1.57mm ~ 22.20mm)