Essentra Components XT3121000A
Part No.:
XT3121000A
Datasheet:
XT3121000A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.160" NYLON BLK
Shipping
Inventory:985
Comments
XT3121000A Specifications
Rivet Length:
1.160" (29.46mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Grip Range:
0.062" ~ 1.000" (1.57mm ~ 25.40mm) 1/16" ~ 1"