Essentra Components XT3121500A
Part No.:
XT3121500A
Datasheet:
XT3121500A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.670" NYLON BLK
Shipping
Inventory:969
Comments
XT3121500A Specifications
Rivet Length:
1.670" (42.42mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Grip Range:
0.062" ~ 1.500" (1.57mm ~ 38.10mm) 1/16" ~ 1 1/2"