Essentra Components XT3750500A
Part No.:
XT3750500A
Datasheet:
XT3750500A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.689" NYLON BLK
Shipping
Inventory:0
Comments
XT3750500A Specifications
Product Status:
Obsolete
Rivet Length:
0.689" (17.50mm)
Head Diameter:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Grip Range:
0.062" ~ 0.500" (1.57mm ~ 12.70mm) 1/16" ~ 1/2"