Essentra Components XT3750625A
Part No.:
XT3750625A
Datasheet:
XT3750625A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.816" NYLON BLK
Shipping
Inventory:425
Comments
XT3750625A Specifications
Rivet Length:
0.816" (20.73mm)
Head Diameter:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Grip Range:
0.062" ~ 0.626" (1.57mm ~ 15.90mm)