Essentra Components XT3751500A
Part No.:
XT3751500A
Datasheet:
XT3751500A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.710" NYLON BLK
Shipping
Inventory:1,007
Comments
XT3751500A Specifications
Rivet Length:
1.710" (43.43mm)
Head Diameter:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Grip Range:
0.062" ~ 1.500" (1.57mm ~ 38.10mm) 1/16" ~ 1 1/2"