Essentra Components XT3751750A
Part No.:
XT3751750A
Datasheet:
XT3751750A.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.960" NYLON BLK
Shipping
Inventory:3,000
Comments
XT3751750A Specifications
Rivet Length:
1.960" (49.78mm)
Head Diameter:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Grip Range:
0.062" ~ 1.752" (1.57mm ~ 44.50mm)