USA Industrials ZUSAE1.5X16
Part No.:
ZUSAE1.5X16
Description:
O-RING EPDM BLACK PK50
Shipping
Inventory:114
Comments
ZUSAE1.5X16 Specifications
Diameter - Inside:
0.630" (16.00mm)
Diameter - Outside:
0.748" (19.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-56°C ~ 149°C