USA Industrials ZUSAE70FDA010
Part No.:
ZUSAE70FDA010
Description:
O-RING EPDM BLACK -10 PK25
Shipping
Inventory:336
Comments
ZUSAE70FDA010 Specifications
Dash Number:
-010
Nominal I.D.:
1/4"
Diameter - Inside:
0.239" (6.07mm) 1/4"
Diameter - Outside:
0.379" (9.63mm) 3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C