USA Industrials ZUSAE70FDA011
Part No.:
ZUSAE70FDA011
Description:
O-RING EPDM BLACK -11 PK25
Shipping
Inventory:484
Comments
ZUSAE70FDA011 Specifications
Dash Number:
-011
Nominal I.D.:
5/16"
Diameter - Inside:
0.301" (7.65mm) 5/16"
Diameter - Outside:
0.441" (11.20mm) 7/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C