USA Industrials ZUSAE70FDA014
Part No.:
ZUSAE70FDA014
Description:
O-RING EPDM BLACK -14 PK25
Shipping
Inventory:159
Comments
ZUSAE70FDA014 Specifications
Dash Number:
-014
Nominal I.D.:
1/2"
Diameter - Inside:
0.489" (12.42mm) 1/2"
Diameter - Outside:
0.629" (15.98mm) 5/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C