USA Industrials ZUSAE70FDA019
Part No.:
ZUSAE70FDA019
Description:
O-RING EPDM BLACK -19 PK10
Shipping
Inventory:489
Comments
ZUSAE70FDA019 Specifications
Dash Number:
-019
Nominal I.D.:
13/16"
Diameter - Inside:
0.801" (20.35mm) 13/16"
Diameter - Outside:
0.941" (23.90mm) 15/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C