USA Industrials ZUSAE70FDA021
Part No.:
ZUSAE70FDA021
Description:
O-RING EPDM BLACK -21 PK10
Shipping
Inventory:510
Comments
ZUSAE70FDA021 Specifications
Dash Number:
-021
Nominal I.D.:
15/16"
Diameter - Inside:
0.926" (23.52mm) 15/16"
Diameter - Outside:
1.066" (27.08mm) 1-1/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C