USA Industrials ZUSAE70FDA022
Part No.:
ZUSAE70FDA022
Description:
O-RING EPDM BLACK -22 PK10
Shipping
Inventory:436
Comments
ZUSAE70FDA022 Specifications
Dash Number:
-022
Nominal I.D.:
1"
Diameter - Inside:
0.989" (25.12mm) 1"
Diameter - Outside:
1.129" (28.68mm) 1-1/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C