USA Industrials ZUSAH1.3X13.5
Part No.:
ZUSAH1.3X13.5
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
Inventory:1,355
Comments
ZUSAH1.3X13.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.531" (13.50mm)
Diameter - Outside:
0.634" (16.10mm)
Width / Cross Section:
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C