USA Industrials ZUSAH1.5X10
Part No.:
ZUSAH1.5X10
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:1,098
Comments
ZUSAH1.5X10 Specifications
Diameter - Inside:
0.394" (10.00mm)
Diameter - Outside:
0.512" (13.00mm) 1/2"
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C